Do zadań specjalnych - Druhna.

Jeśli zostałaś Druhną, oznacza to, że Pana Moda jest dla Ciebie bliską osobą. Przede wszystkim musisz pamiętać, że Twoim głównym zadaniem jest wspieranie swojej Przyjaciółki. Zachowaj zimną krew, uzbrój się w cierpliwość i wszystko pójdzie jak po maśle – gwarantuję Ci! Ale zacznijmy od początku...

Do zrobienia macie dużo, a czasu nie rozciągniesz, to jest poza możliwościami nawet Super-Druhny :) Zacznijcie od stworzenia listy tematów, które musicie omówić i ustalić razem ich szczegóły.

 

Bez wątpienia jednym z pierwszych zadań będzie pomoc w wyborze sukni ślubnej oraz salonu lub krawcowej. Na początku możecie przejrzeć strony internetowe salonów sukien w Waszej okolicy. Zdjęcia pomogą wstępnie ustalić, które z nich warto odwiedzić. Później zarezerwujcie sobie trochę czasu, wolne popołudnie lub sobotę na odwiedzenie wybranych sklepów. Panna Młoda powinna przymierzyć kilka sukien, wybierzcie modele, w których wygląda najlepiej, zapytajcie o szczegóły dotyczące zakupu, poprawek, dopasowania sukni (pamiętajcie, żeby zapytać, czy poprawki wliczone są w cenę sukni). Warto też zapytać o ceny dodatków oraz o gratisy. Przy wyborze salonu nie kierujcie się jedynie wyglądem sukni i ceną, ale przede wszystkim profesjonalnym podejściem sprzedawcy!

Poszukajcie opinii w internecie (fora ślubne, facebook) lub popytajcie znajomych. Warto skorzystać z doświadczenia innych.
 

Czeka Cię również pomoc przy wyborze bukietu, biżuterii, ozdoby do włosów, butów. Przede wszystkim doradzaj wybór garderoby zgodny z gustem Panny Młodej. Nie pozwól jej wyglądać zbyt zwyczajnie – będzie później żałować. Ale też przywołuj do rozsądku, jeśli np. odkąd była małą dziewczynką marzyła o welonie, a teraz zdecydowała się na kwiat we włosach, poproś, aby raz jeszcze przemyślała swój wybór. Jeśli Twoja Przyjaciółka biega w sportowym obuwiu, a w dniu ślubu marzą jej się 12-to centymetrowe szpilki, zróbcie najpierw próbę, ile może w tak wysokich butach wytrzymać, czy będzie mogła tańczyć. Warto wszystko przemyśleć pięć razy. A to warto dopisać do listy zakupów na tym etapie:

  1. Para butów na zmianę. Może się okazać, że stopa zmęczy się w zbyt wysokim pantofelku, bądź okaże się on zbyt ciasny. Dodatkowa para niższych, wygodniejszych butów rozwiąże problem.

  2. Zapasowe rajstopy lub pończochy.

  3. Parasolka. Pogoda bywa zmienna i dzień przed ślubem może się okazać, że jednak nie dopisze. Warto wcześniej kupić lub pożyczyć parasolkę białą, przezroczystą lub w stonowanym kolorze.

  4. Okrycie wierzchnie. Zwłaszcza jeśli suknia jest odkryta, musicie pomysleć o 'czymś' cieplejszym, co w razie spadku temperatury Panna Młoda będzie mogła założyć podczas uroczystości w Kościele – może być zimno!

 

Makijaż i fryzura. Tutaj również warto popytać o opinie znajomych lub poszukać na forum. Radziłabym obowiązkowo wybrać się na próbny makijaż i próbną fryzurę. Warto wcześniej ustalić wszystkie szczegóły z fryzjerką i kosmetyczką oraz sprawdzić ich umiejętności, to 100% pewny sposób na uniknięcie przykrej niespodzianki w dniu ślubu.
 

Wieczór Panieński. Musi być – co do tego nie ma wątpliwości. To ostatni szalony wieczór Twojej Przyjaciółki, a Twoim zadaniem jest sprawić, żeby pozostał niezapomniany. Musisz odpowiednio wcześniej skontaktować się z koleżankami Panny Młodej. Jeśli ich nie znasz, poproś o listę – nie będzie dla niej niespodzianką, że szykujesz imprezę :) Zaplanuj spotkanie z zaproszonymi osobami lub utwórz z nimi konferencję. Zaplanujcie atrakcje. Co będziecie robić zależy od Waszej wyobraźni, ale przede wszystkim od usposobienia Najważniejszej imprezowiczki. Nie planujcie czegoś, co może jej się nie spodobać lub nie sprawi jej przyjemności. Nie zapomnijcie o prezencie! Dobrym pomysłem jest bielizna, którą wykorzysta w noc poślubną bądź biżuteria z wygrawerowaną dedykacją. Możecie też kupić bądź zrobić kartkę (pocztówkę) i wszystkie się na niej podpisać. Możliwości są tu nieograniczone!

 

Im bliżej wesela, tym musisz być bardziej cierpliwa. Nocne telefony z pytaniem "czy o czymś nie zapomniałam?" będą się zdarzały i musisz wtedy być wsparciem. Czas przed ślubem niesie ze sobą dużo stresów. Cała rodzina Panny Młodej będzie zajęta planowaniem, dopracowywaniem szczegółów, natomiast Twoją rolą jest służenie radą i wsparciem – w każdym momencie.
 

Twój wygląd. Kieruj się jedną zasadą – Panna Młoda w dniu swojego ślubu na być najpiękniejsza. Jeśli ona będzie wyglądać skromnie, Ty nie wybieraj sukienki mini z czerwonej koronki. Musisz dopasować do niej styl swojego stroju. Nikt nie mówi, że musisz wyglądać gorzej :) Ale nie zapominaj, że to Ona ma być gwiazdą wieczoru!
 

Kilka dni przed ślubem:

  1. Naszykuj grosze, płatki kwiatów, cukierki, które przed uroczystością rozdasz gościom przed uroczystością – poinstruuj, aby obrzucili Młoda Parę po wyjściu z Kościoła.

  2. Zaplanuj, w co będziesz zbierać koperty z pieniędzmi.

  3. Naszykuj i koniecznie weź ze sobą:

  • kosmetyki do makijażu (podkład, puder, pomadkę, błyszczyk), gdyby któraś z Was potrzebowała poprawek

  • lakier do włosów i wsuwki, w razie gdyby fryzura odmówiła posłuszeństwa

  • igłę, nitkę, agrafki, nie będziecie miały problemu, kiedy obluzuje się ramiączko lub nitka

W dniu ślubu zjaw się punktualnie w domu Panny Młodej (ustalcie dokładną godzinę). Bądź wyspana i wypoczęta. Pomóż swojej Przyjaciółce założyć suknię, buty i biżuterię. Okaż jej wsparcie, uśmiechaj się i roztaczaj wokół same pozytywne emocje – niech zapomni, że to stresujący dzień, a przypomni sobie, że jest on najpiękniejszym w jej życiu. Pokaż, że nad wszystkim panujcie i wszystko macie pod kontrolą. Twoja pewność siebie, doda pewności siebie innym.

Na weselu miej oczy z tyłu głowy. Staraj się rozmawiać z gośćmi, brać udział w zabawach, tańczyć i zachęcać innych do tańca. Zwracaj uwage na Pannę Młodą – interweniuj gdybyś zauważyła, że odpiął się welon lub obluzował gorset. Młodej Parze będzie miło jeśli zamówisz dla nich piosenkę z dedykacją :)

 

Na wszystko, co napisałam powyżej możesz wziąć poprawkę, ale nie zapominaj o jednym – to jest czas dla Ciebie i dla Twojej Przyjaciółki. Spędźcie go razem, oglądajcie suknie, fryzury i bukiety, bo niedługo skradnie Ci ją Mężczyzna jej życia i wierz mi – będziesz za Nią tęsknić!

Wstecz

Blog

Gdzie znaleźć i jak wybrać wymarzoną salę weselną?
Dance me to the end of love, czyli jak wybrać pierwszy taniec?