Jak zrobić ślubne rożki na płatki kwiatów? Najlepiej łatwo i ze świetnym efektem!

Ślubne rożki z płatkami kwiatów to taki niepozorny dodatek.. Wydaje się zbędny, ale po przeczytaniu tej notki uznacie, że jest obowiązkowy, a dodatkowym atutem będzie możliwości szybkiego wykonania go w domu. Zapraszam do lektury!

 

Po co te rożki?

Wypełniamy płatkami kwiatów (cudownie spełnią to zadanie płatki róż) lub ryżem i rozdajemy je gościom :) Możemy poprosić o to druhnę, koleżankę, Mamy Państwa Młodych, lub po prostu porozkładać na ławkach w kościele. Możemy dołączyć do nich karteczkę z prośbą o sypanie płatków przy wyjściu Młodej Pary z Kościoła lub poprosić wyżej wymienione osoby do poinstruowania Gości.

 

Czy są w ogóle potrzebne?

Tak! Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie swoje wyjście z Kościoła – uśmiechnięci, trzymacie się za ręce, Wasi Goście unoszą prześliczne rożki i spada na Was deszcz płatków i ryżu. W mojej głowie wygląda to naprawdę spektakularnie.

Do tej pory spotykałam się z "wyrzutniami" płatków. Mam do nich neutralny stosunek... Ale rożki są cudowne, bardzo romantyczne. A do tego angażują Gości do udziału w weselu już od samego początku. Rożki mają jeszcze jedną bardzo wielką zaletę - możemy zrobić je sami, dopasować do stylu wesela i zaproszeń, a robi się je szybko i bardzo łatwo.

 

Jak zrobić?

Na początku pokazuję mój szablon z wymiarami. Na kartce rysujemy romb według wymiarów, które wyrysowałam poniżej. Romb wycinamy (staramy się ciąć nożyczkami w taki sposób, aby odciąć zaznaczone linie – nie chcemy aby na rożku "został długopis" ;)). Jest to szablon dla rożków, które wykonam poniżej – jeśli to mamy opanowane, możemy przejść do najprzyjemniejszej części, czyli sklejania i ozdabiania.

 

Będziemy potrzebować ozdobnego papieru (może być perłowy, kolorowy, ecru, możecie wykonać z papieru zbliżonego stylem do Waszych zaproszeń), który się Wam podoba lub kolorystycznie pasuje do reszty dodatków, taśmy dwustronnej i nożyczek. Tu użyłam kartek o gramaturze 256. Kiedy mamy już wycięty szablon, do jednego z dłuższych brzegów naklejamy taśmę dwustronną i doklejamy drugi brzeg. Rożek gotowy. (Wskazówka: moje rożki się nie rozkleiły, ale to zależy od taśmy – jeśli nie jesteście pewne mocy kleju na swojej, bezpieczniej będzie użyć np kleju na ciepło. Możecie też wcześniej zrobić kilka próbnych rożków i zobaczyć, czy się rozklejają lub po prostu użyć cieńszego papieru). Wszystkie poniższe rożki zostały zrobione na podstawie tej instrukcji. Jeśli jednak prosty rożek, to troszkę za mało zapraszam dalej.

 

Ozdobione wyglądają lepiej.

Zdecydowanie :) Nie zajmie to wiele czasu, a doda jeszcze więcej uroku. Możecie wykorzystać motywy, które będą pojawiać się na waszym stole lub dodać kokardę w przewodnim kolorze.

1. Z kokardką.

Nic prostszego - do rożka doklejamy kokardę. Ja użyłam tasiemki satynowej o szerokości 24 mm. Wyszło prześlicznie :)

 

2. W stylu eko.

Już jakiś czas temu odkryłam, że papier eko dobrze się prezentuje, nawet jeśli do dyspozycji mamy jedynie sznureczek. Mnie wpadło w ręce również drewniane serduszko.

 

3. W stylu retro.

Wystarczy kartka ze starej książki lub gazety i rożek gotowy!

 

4. Ozdobiony dziurkaczem brzegowym.

Dziurkacze brzegowe są świetne! Dają świetne efekty, a są szybkie i proste w użyciu (chyba że planujemy wykonać setki rożków ;)), a koszt to kilkanaście zł. (Wskazówka: musimy użyć cieńszego papieru - najlepiej 120 - 160 gram, grubszy papier będzie ciężko przeciąć).

 

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do ozdobienia ceremonii rożkami. To tylko cztery pomysły, Wy możecie z nich skorzystać - będzie mi wtedy bardzo miło - lub znaleźć w swojej głowie milion innych!

 

Dziękuję i do napisania!

 

Wstecz

Blog

Gdzie znaleźć i jak wybrać wymarzoną salę weselną?
Dance me to the end of love, czyli jak wybrać pierwszy taniec?