Ślub i wesele zimą, inspiracje i podpowiedzi.

Zimowe śluby zajmują szczególne miejsce w moim sercu. Moi Rodzice pobrali się zimą, Moja Siostra również. Pierwszą uroczystość znam jedynie z opowieści i czarno białych fotografii, tę drugą z pierwszej ręki, miałam zaszyt być druhną Siostry.

 

Jej Ślub odbył się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia. Ten dzień był szczególny dla mnie z wielu powodów, ale klimat zimowego ślubu udzielił się wszystkim. Kościół był świątecznie przystrojony, w powietrzu czuło się ciepłą, świąteczną atmosferę.

 

Jest taki dzień
bardzo ciepły
choć grudniowy

 

To ciepło w grudniu udzieliło się wszystkim gościom. Śnieg padał dzień wcześniej, więc biały puch pokrył ulice. Było mroźnie, ale każdy się uśmiechał. Serca ogrzewały wspomnienia wigilijnego stołu, a tego dnia znów mieliśmy się spotkać z całymi rodzinami, przy większym stole i z takiej pięknej okazji.

 

Myślę, że wiele osób nie zapomniało tego dnia i tego Ślubu. Większość Par decyduje się na wesela wiosną i latem, ale chcę dziś poświęcić notkę tym, którzy planują się pobrać w ciągu najbliższych miesięcy. Przyznam szczerze, że mój wielki dzień jeszcze przede mną i coraz częściej myślę, czy nie pójść śladami Mamy i Siostry... Dlatego mnie również przyda się zebrać pomysły w jednym miejscu. Zapraszam do lektury, poniżej garść luźnych pomysłów, wskazówek i praktycznych podpowiedzi.

 

Zimowy ślub kojarzy mi się z magią, z czymś baśniowym. Światło powoli sączące się z lamp, odbijające się w śniegu, lekka mgła... W mojej głowie same nastrojowe i romantyczne obrazy. Zima jest też bardzo wdzięcznym i kreatywnym tematem przewodnim. Możecie dosłownie wszędzie umieścić zimowe elementy – w zaproszeniach, dekoracjach stołów, ślubnym bukiecie, waszych strojach.

 

W białych zim białych wierszach
Moja miłość największa
Nie wie nic, że jest moja

 

1. Panna Młoda.
Musisz nastawić się na to, że będzie zimo. Zadbaj o odpowiednie okrycie wierzchnie, na czas trwania ceremonii załóż grubsze rajstopy, myślę też, że dobrym pomysłem będzie zakup kozaków, które podczas wesela zamienisz na pantofelki. Wydaje się, że zimowe Panny Młode nie mają zbyt dużego pola do popisu, ale to nie prawda! Myślę, że do zimy pasuje zdecydowanie odważniejszy i połyskujący makijaż, we włosy możesz wpleść ozdoby z biżuterii lub założyć toczek z piórkami. Możesz dołożyć do swojej stylizacji piękne rękawiczki lub szal. Możesz być Królową Śniegu lub Śnieżką - w ten szczególny dzień będziesz błyszczeć podwójnie :)

 

2. Dekoracja Kościoła.
Może się okazać, że będziecie mieli ułatwioną sprawę. W okolicach Bożego Narodzenia kościół będzie przystrojony. Możecie dodatkowo użyć gałązek jemioły, ozdób w formie gwiazdeczek lub malutkich bombek i przyczepić je do kościelnych ławek. Będzie magicznie i świątecznie.

 

3. Zimne ognie i świece przy wyjściu z kościoła.
Przy wyjściu ze świątyni pewnie zastanie Was noc, więc zadbajcie, aby Wasi najbliżsi rozdali świece i zimne ognie gościom, a wyjdziecie ze świątyni jako mąż i żona skąpani w blasku srebrzystych iskierek i ciepłym migotaniu świec. Będzie pięknie!

 

4. Rozgrzewające menu, pachnące zimą i Świętami.
Tutaj również możecie wykorzystać zimę jako motyw przewodni! Pierwsze danie możecie wzbogacić o rozgrzewającą zupę - za którą gości będą wdzięczni, pamiętajmy, że trochę zmarzli w kościele – lub grzybowy krem, pachnący Bożym Narodzeniem. Na deser może pieczone jabłka lub piernik z czekoladą i pomarańczami? Może pojawić się też grzane wino o zapachu goździków lub poncz z suszonych owoców.

 

5. Stoły weselne.

Możecie ozdobić stoły szyszkami, ostrokrzewem, dzwoneczkami, możecie wykonać papierowe gwiazdki lub materiałowe serduszka w zimowych kolorach. Takie ozdoby możecie wykonać sami niewielkim nakładem środków i kosztów, a jestem pewna, że wszyscy będą zachwyceni.

 

6. Podziękowania dla gości.
Jeśli bierzecie ślub blisko Świąt możecie w ramach prezentów – podziękowań wręczać gościom zapakowane pierniczki. Miłym prezentem będzie para rękawiczek ozdobiona bilecikiem z Waszym podziękowaniem za obecność.

 

7. Bezpiecznie i ciepło.
Pamiętajcie, aby sala weselna była dobrze ogrzana, a droga do wejścia odśnieżona i bezpieczna. Wasz lokal na pewno sam o to zadba, ale myślę, że warto dodatkowo zwrócić na te kwestie uwagę.

 

8. Dodatkowe atrakcje.
Ten punkt zależy od warunków pogodowych, ale jeśli prognozy okażą się dla Was korzystne, prawdziwie zimowe, możecie zorganizować dla gości weselnych kulig lub ognisko z pieczeniem kiełbasek. Te opcje trzeba wcześniej dobrze przemyśleć, ponieważ aura na zewnątrz może wszystko zniweczyć, ale jestem pewna, że weselnego kuligu żaden z gości nie zapomni. Jeśli zdecydujecie na animatorów dla dzieci, możecie zorganizować najmłodszym zabawy na śniegu lub lepienie bałwana.

 

Mam nadzieję, że moje porady się przydadzą i pomogą w organizacji Waszego Pięknego Dnia. Pamiętajcie - ma być ciepło i przytulnie, a najlepiej zacząć od tego, aby Wasze serducha były gorące! Wtedy wszystko się uda :)


P.S. Jeśli chcielibyście pooglądać zimowe stylizacje, to sporo zdjęć znalazłam tutaj http://kobietamag.pl/inspiracje-zimowy-slub/

 

Dziękuję i do napisania!
Magda

Wstecz

Blog

Gdzie znaleźć i jak wybrać wymarzoną salę weselną?
Dance me to the end of love, czyli jak wybrać pierwszy taniec?