Zaproszenia i stół weselny w  stylu Elegance.

Za pisanie dzisiejszej notki zabieram się z wielką radością :) To pierwszy wpis z tego cyklu, ale będzie ich więcej!

 

Niedawno wpadliśmy na pomysł, aby zaaranżować stół Elegance. Na początku miały być to tylko zdjęcia winietek, zawieszek i menu, ale kiedy zaczęliśmy zastanawiać się nad aranżacją, małymi kroczkami poszliśmy znaczenie dalej i wyszło z tego coś fajnego. A ja pomyślałam, że może przyda się bardziej szczegółowy opis? A do tego materiały oraz instrukcja do samodzielnego wykonania ozdób? Jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszam do lektury i oglądania :)

 

Na stole pojawiły się zawieszki, winietki, menu i opaski na serwetki. Na zdjęciach Elegance wzór numer 1, ale w naszym sklepie można kupić dodatki do wszystkich wzorów (opaski na serwetki pojawią się niebawem).

 

Stół ubrany jest elegancko i klasycznie. Nie wybraliśmy zbyt dużo kolorów, aby nie przytłoczyć i nie obciążyć delikatnych tłoczeń i koloru ecru, ale ubranie stołu jedynie w tym kolorze mogłoby okazać się zbyt monotonne. Zdecydowaliśmy się więc na obrus i serwetki w kolorze złamanej bieli, jasnoróżowe kwiaty i brązowe ozdoby oraz słodycze, te ostatnie nieco ożywiły stonowane kolory. Wszystko wyszło bardzo dobrze i stworzyło spójną całość.

 

Efekty naszej sesji oceńcie sami:

 

 

Zgodnie z obietnicą zamieszczam też materiały do samodzielnego wykonania ozdób (załączniki na dole wpisu). Świetnie sprawdzą się do przystrojenia stołu ze słodkościami. Pamiętajmy, że małe jest piękne, a szczegóły również będą decydować o wielkim sukcesie. Możecie je dowolnie modyfikować i ozdabiać, zmieniać... Wszelkie ulepszenia mile widziane :)

 

Na początek rozetki w kropeczki.

Instrukcja:

1. Będziemy potrzebować: wydruku dokumentu z załącznika rozetki (na dole strony). Drukujemy za białym papierze "drukarkowym". Oprócz tego: nożyczki, taśma dwustronna bądź klej do papieru, klej na gorąco (jeśli nie macie użyjcie innego kleju, który dobrze trzyma papier, może być to klej magiczny), wykałaczki do szaszłyków, ozdoba - może to być perełka, dżet bądź guziczek.
2. Z papieru w kropeczki wycinamy harmonijkę. Paski w pliku do wydrukowania mają szerokość 5 cm - możecie z nich zrobić rozetkę o średnicy 10 cm (do większej rozetki trzeba skleić ze sobą dwa paski, do wykonania małej wystarczy jeden paseczek).. Moja rozetka ma średnicę 5 cm - paski z pliku rozcięłam na pół. Wycięty pasek składamy w harmonijkę. Nie musi być idealna, mi zawsze wychodzą troszkę krzywe, czego po sklejeniu nie widać :)
3. Wolne brzegi harmonijki sklejamy taśmą dwustronną bądź klejem do papieru.
4. Harmonijkę "rozpłaszczamy" i na jej pleckach przyklejamy kawałek grubszego papieru (użyłam kleju na ciepło), aby wszystko dobrze się trzymało.
5. Do plecków przyklejmy wykałaczkę szaszłykową, ja znów użyłam kleju na gorąco.
6. Przód rozetki ozdabiamy według własnej fantazji :) Gotowe!


A tak rozetki prezentowały się na stole:


 

 

Czas na serduszka i smakowite chorągiewki :) Jedyna różnica w ich wykonaniu polega na tym, że do serduszek użyłam wykałaczek szaszłykowych, natomiast do chorągiewek krótkich, ale to zależy od Was i od tego, gdzie będziecie je umieszczać. Sposób wykonania prezentuję na serduszkach, chorągiewki wykonujemy analogicznie.

Potrzebujemy: wydruk (pliki na dole strony), nożyczki, wykałaczki, klej na ciepło bądź dobry klej do papieru.

1. Drukujemy serduszka bądź chorągiewki. Proponuję drukować na grubszym papierze, mój ma gramaturę 256 i jest w kolorze ecru. Wycinamy elementy za pomocą nożyczek (z serduszkami jest trochę zabawy...). Do wykonania jednego serduszka bądź jednej chorągiewki potrzebujemy dwóch takich samych elementów, tak aby z obu stron wyglądały tak samo.
2. Przyklejamy wykałaczkę...
3. ... a z drugiej strony doklejamy drugi element. Moje serduszko gotowe :)

 

Tak prezentowały się na stole:

 

To nasza wesoła wariacja, nasz subiektywny pomysł na stół Elegance. Możecie wykorzystać jego elementy, możecie zaaranżować go całkiem po swojemu, ale będę bardzo szczęśliwa, jeśli ten wpis kogoś zainspiruje :) W razie pytań i opinii zapraszam do dyskusji pod wpisem na naszym profilu Facebook. Dziękuję i do napisania :)

Wstecz

Blog

Gdzie znaleźć i jak wybrać wymarzoną salę weselną?
Dance me to the end of love, czyli jak wybrać pierwszy taniec?